I Paddle Fbx <3
2024

Race # 1 – Results (S = Standard Division, R = Racing Division)

Overall Place

Time

Race #

Category

Team Name

Competitor Names

1

0:43:23

770

S Kayak Solo

Black Spruce

Samuel Coffman

2

0:44:20

24

S Kayak Double

Splash N’ Dash

Greg & Stephanie Whisenhant

3

0:44:33

785

S Kayak Solo

The Siren & Her Man

Byron Thorne

4

0:47:07

792

S Canoe Double

SMPJMP

Mike Schiavone & Brayden Mustered

5

0:48:06

775

R Canoe Double

Dome People

Zeena James & Thomas Harwood

6

0:48:29

739

R Canoe Double

Mom & Dad

Darren Rorabaugh

7

0:48:34

767

S Canoe Family

Estanol’s Fast

Charles, Jedidiah, & Elisha Estanol

8

0:50:32

786

S Canoe Double

Two Peas In A Juhl Pod

Ronnie Maynard & Lance Russell

9

0:50:52

782

S kayak Solo

Acinonyx

Kaiti Ott

10

0:51:42

726

S Canoe Double

Deep Strokes

Unknown

11

0:51:52

798

S Canoe Double

Cougar Canoe

Zach & Kaylan Maynard

12

0:52:52

779

R Kayak Solo

PAGEL

Mary Pagel

13

0:53:53

783

S Canoe Double

Dobby

Roger jaramillo & Aaron Thomas

14

0:55:18

788

S Canoe Double

AKBK

Kay Wilson & Bob Halberson

15

0:55:31

740

R SUP Solo

AIR SUP

Greg Probst

16

0:55:33

780

S Canoe Double

Men of Thought

Ryan Owens & Simen Ramirez

17

0:56:48

784

S Canoe Double

Deweese & Co.

Kody Deweese & Maddy Alexander

18

0:58:11

759

R Canoe Solo

The Slizzard

Elizabeth Whisenhant

19

0:58:34

741

R SUP Solo

SUP DAWG

Hazel Probst

20

1:00:32

787

S kayak Solo

Dippin Dots

Jennifer Whisenhant

21

1:02:35

738

S Canoe Double

Margot Robbie

Owen McPhetrey & Waker Jones

22

1:03:26

800

S Kayak Solo

Tuxedo Brothers 1

Shauna Budge

23

1:03:26

790

S Kayak Solo

None

Unknown

24

1:03:26

799

S Kayak Solo

Tuxedo Brothers 2

Shane McBurney

25

1:03:54

781

S Canoe Double

Daytoni

Dayton Nunley & Toni Nunley

26

1:04:20

797

S Kayak Solo

Lew’s Team

Lew Billings

27

1:04:27

795

S Kayak Solo

This Side Up

Hazel Langley

28

1:04:30

794

S Kayak Solo

Almost There

Christine Langley

29

1:04:36

796

S Kayak Double

Pink Ladies

Melissa Irwin & Lacey Buma

30

1:05:24

774

S Canoe Double

Red Team

Amber Maynard & Shilo Williams

31

1:06:33

791

S Kayak Solo

None

Jolee Guichici

32

1:08:43

N/A

S Canoe Family

Goldstream Creekers

Danny Eagan, Jordy Maisch & Jesse Mayo

33

1:17:25

789

S Canoe Double

For The Views Not The Glory

Kaylan Brodnax & Emma Marquarot

34

1:17:36

776

S Kayak Double

Leave Us Behind

Katie Stinton & Hannah Mattson

2023

Race # 3 – Results:

Standard Division:

  1. Running Late (Greg Whisenhant, Jennifer Whisenhant)- kayak, double- 1:26:03
  2. Showtime (Rose Vining)- kayak, solo- 1:27:23
  3. Bad Babes (Angela Thomas, Tatiana Elson)- kayak, double- 1:35:18
  4. Alaska Strong Mama (Rebekah Strong)- kayak, solo- 1:38:15
  5. Thunder SUP (Greg Probst)- SUP, solo- 1:40:20
  6. Wizzy (Bob Baker, Sharon Baker, Carol DeVoe)- canoe, family- 1:40:58
  7. Mr. Sampson (Elizabeth Ford)- canoe, solo- 1:55:50
  8. IDK What That Will Be (Will Morris, Dayton Nunley)- canoe, double- 1:58:30
  9. Old Town “Reilly’s Boat” (Reilly Downing)- canoe, solo- 1:58:59
  10. Downing Paddlers (Jason Downing, Kristi Downing)- canoe, double- 2:00:30
  11. Berrylicious Moms (Nancy Morris, Toni Nunley)- canoe, double- 2:04:53

Racing Division:

  1. Shake-n-Bake (Mel Weeks)- SUP, solo- 1:31:30
  2. Ship Wreck (Curtis Henry)- SUP, solo- 1:38:20